identity
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  98 let od 20.02.1920 - první utkání Slavoje Pardubice (pozdější Lokomotiva) na hřišti ve Svítkově, Slavoj vítězí 2:0

  Vojtěch Meissner

  Vojtěch Meissner

  • Narození: 16.10.1895,
  • Post: útočník
  O hráči

  Dlouholetá opora SK Pardubice, v tomto klubu nastupoval už od roku 1911 a patřil k neodmyslitelným stálicím sestavy. Po skončení Světové války hrál v jednom týmu s dalšími "Meissnery" (Janem a Josefem), Ladislav Ženíšek o nich ve své knize píše jako o "Bratrech Meissnerových", jejich příbuzenský vztah se ale zatím nepodařilo potvrdit. Pozn. Ve Světové válce padl další hráč SK Pardubice Stanislav Meissner, o jeho příbuzenském vztahu k jmenovaných také nejsou zatím doklady.

  Vojtěch Meissner byl ze všech hráčů tohoto příjmení nejagilnější. Patřil k oporám útočných řad a když se na začátku 20 tých let zranil, vyslal ho klub na léčbu k věhlasnému trenérovi pražské Slavie Johnymu Maddenovi, což byla výsada, které se nedostávalo každému. Meissner se podle dobového tisku rozloučil s A-týmem v neděli 5. prosince 1926 zápasem proti Náchodu, byl v té době držitelem klubového rekordu s počtem 411 vstřelených branek. Nicméně i v dalších letech se v týmu občas objevil.

  V dubnu 1932 se stal trenérem prvního týmu SK Pardubice, hlavním koučem byl jmenován i zkraje roku 1937, je tedy podepsán pod postupem klubu do 1. ligy, ve které ho poté trénoval Otakar Škvain-Mazal. Od začátku roku 1938 převzal Meissner za pozornosti regionálních médií trénink všech týmů AFK Přelouč.

  Kromě těchto útržkovitých zpráv se o něm dochovalo jen minimum informací…

  Kariéra

  1911 - 1928 SK Pardubice

  Trenérská kariéra:
  1932 SK Pardubice
  1937 SK Pardubice
  1938 AFK Přelouč  Vojtěch Meissner v článcích
  Památná utkání mezi Pardubicemi a Spartou

  Památná utkání mezi Pardubicemi a Spartou

  S pardubickými kluby se pražská Sparta střetává ve vzájemných soubojích více než 100 let.