identity
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  68 let od 30.01.1954 - Ve Svítkově otevřen fotbalový stadion se 400 metrů dlouhým atletickým oválem. Byl otevřen plochodrážním závodem.

  Jiří Kovárník

  Jiří Kovárník

  • Narození: 22.11.1938, Mikulovice
  • Post: záložník
  O hráči

  S fotbalem začínal v Mikulovicích, kde byl jeho trenérem ředitel školy Rudolf Chládek, ve válečných letech obávaný útočník ligového SK Pardubice, ale také Slávek Ipser, jeden ze známých hráčů Tesly. V mládežnické kategorii přestoupil do Lokomotivy Pardubice, ale ještě v dorosteneckém věku se vrátil do Mikulovic, se kterými vyhrál titul mistra ČR.

  Po vojně, kdy hrál za "nevýběrovou" Duklu Beroun, přestoupil do Tesly Pardubice a strávil v ní 11 let. Byl jedním z aktérů památného utkání, ve kterém se na Vinici představila v pohárovém utkání Dukla Praha. Představila všechny hvězdy, vč. Josefa Masopusta a vyhrála 3:0. Jiří Kovárník po ukončení angažmá v Tesle nastupoval ještě dva roky za Slovanu Pardubice, který v létě 1971 postoupil do krajského přeboru. 

  To už začala jeho neméně úspěšná trenérská kariéra v mládežnických kategoriích, trvající až do roku 2015. Během ní vychoval celou řadu výborných fotbalistů, včetně syna Jiřího, který to dotáhl až do 1. ligy, kde nastupoval v dresu Hradce Králové. Jiří Kovárník st. byl v lednu 2016 za svou celoživotní aktivitu uveden do Síně slávy pardubického sportu.  

  Kariéra

  SK Mikulovice
  Lokomotiva Pardubice
  SK Mikulovice
  1958 - 1959 Dukla Beroun
  1959 - 1971 Tesla Pardubice
  1971 - 1973 Slovan Pardubice