identity
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  98 let od 20.02.1920 - první utkání Slavoje Pardubice (pozdější Lokomotiva) na hřišti ve Svítkově, Slavoj vítězí 2:0

  Ota Rule

  Ota Rule

  • Narození: 19.03.1903, Pardubice
  • Úmrtí: 13.02.1944 (40let), Pardubice
  • Post: útočník
  O hráči

  Od svých 17 let se objevoval v prvním mužstvu SK Pardubice, v té době jeho bratr Ladislav Rule hrál s dalšími Pardubáky v tehdy čerstvě založeném 1. ČSŠK (později Slovan) Bratislava. Sestra Sylva Ruleová byla známou a výtečnou atletkou i házenkářkou SK Pardubice. Při výčtu rodinných záležitostí je třeba doplnit, že Ruleovi vlastnili pardubický hotel Libuše. Sestra Sylva si později vzala na manžela hvězdu fotbalového SKP a Otova spoluhráče Josefa Svobodu.
   
  Ota Rule nastupoval v útoku prvního mužstva pravidelně, zúčastnoval se i zahraničních zájezdů. V sestavě týmu se objevoval do roku 1928. V roce 1936 byl trenérem SK Pardubice, o rok později již najdeme jeho jméno v Týdeníku Football, který vydával společně s dalším bývalým hráčem SK Pardubice Karlem Epsteinem. V válečných letech působil jako vedoucí ligového týmu SK Pardubice. Zemřel velmi brzy, na začátku roku 1944, ve věku 40 let.

  Kariéra

  1920 - 1928 SK Pardubice

  Ota Rule v článcích
  Památná utkání mezi Pardubicemi a Spartou

  Památná utkání mezi Pardubicemi a Spartou

  S pardubickými kluby se pražská Sparta střetává ve vzájemných soubojích více než 100 let.

  Josef Svoboda - hvězda dvacátých let

  Josef Svoboda - hvězda dvacátých let

  Který z hráčů, jenž zasvětili většinu své kariéry pardubickému fotbalu, se dá považovat za největší hvězdu? Kandidátů je několik, i mezi našimi vrstevníky, ale jedno jméno v podobném výčtu chybět rozhodně nesmí. Josef Svoboda.