identity
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  113 let od 21.05.1905 - Narodil se ve Včelíně u Dobříše Karel Kudrna, který do SK Pardubice přišel v roce 1925 ze Sparty, později odešel do Náchoda a odehrál několik sezón ve Francii

  Stanislav Kocourek

  Stanislav Kocourek

  • Narození: 24.10.1952, Praha
  • Post: útočník
  O hráči

  Ve městě perníku působil jako hráč druholigového VCHZ Pardubice, později i na postu trenéra. Jeho otec byl dlouholetý hráč Slavie Praha (i dalších klubů), a tak jeho fotbalový osud začal v žákovských celcích Slavie, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Vojnu strávil v Dukle Tábor a po návratu bylo zřejmé, že prosadit se v kádru Slavie nebude jednoduché.

  A protože se v táborském dresu seznámil s pardubickými hráči Prorokem a Novotným, byli to právě oni, kteří ho zlákali do Pardubic. Zde se Stanislav Kocourek nakonec trvale usadil a nastupoval v dresu VHCZ. Po několika sezonách, v roce 1981, však přišla nabídka k návratu do Slavie, ale tady se Kocourek na zimním halovém turnaji v Moskvě zranil a z kádru vypadl.

  Po ukončení své hráčské kariéry působil jako trenér ve VCHZ Pardubice, v sezóně 1999/2000 trénoval v 1. lize v Hradci Králové, kde však byl po 6. kole odvolán a na jeho místo nastoupil Milan Petřík. Později trénoval v nižších soutěžích v Kolíně a AFK Chrudim. Často navštěvuje na Vinici druholigová utkání pardubického FK.

  Kariéra

  do 1971 SK Slavia Praha
  1971 - 1973 Dukla Tábor
  1973 - 1980 VCHZ Pardubice
  1980 - 1981 SK Slavia Praha
  1981 - 1988 VCHZ Pardubice

  Stanislav Kocourek v článcích
  Stanislav Kocourek, jedna z pardubických legend

  Stanislav Kocourek, jedna z pardubických legend

  Pardubický fotbal měl v minulosti řadu hráčů, které lze označit za legendy. A jednou z nich je bezesporu pan Stanislav Kocourek. Ten sice začínal po vzoru svého otce v pražské Slavii, ale řadu sezón strávil v dresu VCHZ Pardubice a na východě Čech se mu zalíbilo natolik, že se zde natvalo usadil. Po skončení hráčské i trenérské kariéry na fotbal nezanevřel a je pravidelným návštěvníkem našich zápasů na Vinici.