identity
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  91 let od 04.06.1931 - Konal se na Letním stadionu první fotbalový zápas: ČSR - Maďarsko o Středoevropský pohár amatérů

  Stanislav Kocourek

  Stanislav Kocourek

  • Narození: 24.10.1952, Praha
  • Post: útočník
  O hráči

  Ve městě perníku působil jako hráč druholigového VCHZ Pardubice, později i na postu trenéra. Jeho otec byl dlouholetý hráč Slavie Praha (i dalších klubů), a tak jeho fotbalový osud začal v žákovských celcích Slavie, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Vojnu strávil v Dukle Tábor a po návratu bylo zřejmé, že prosadit se v kádru Slavie nebude jednoduché.

  A protože se v táborském dresu seznámil s pardubickými hráči Prorokem a Novotným, byli to právě oni, kteří ho zlákali do Pardubic. Zde se Stanislav Kocourek nakonec trvale usadil a nastupoval v dresu VCHZ. Po několika sezonách, v roce 1981, však přišla nabídka k návratu do Slavie, ale tady se Kocourek na zimním halovém turnaji v Moskvě zranil a z kádru vypadl.

  Po ukončení své hráčské kariéry působil jako trenér ve VCHZ Pardubice, v sezóně 1999/2000 trénoval v 1. lize v Hradci Králové, kde však byl po 6. kole odvolán a na jeho místo nastoupil Milan Petřík. Později trénoval v nižších soutěžích v Kolíně a AFK Chrudim. Často navštěvuje na Vinici druholigová utkání pardubického FK.

  Kariéra

  do 1971 SK Slavia Praha
  1971 - 1973 Dukla Tábor
  1973 - 1976 Slavia Praha
  1976 - 1980 VCHZ Pardubice
  1980 - 1981 SK Slavia Praha
  1981 - 1988 VCHZ Pardubice

  Stanislav Kocourek v článcích
  1982: Neprodali kůži zadarmo

  1982: Neprodali kůži zadarmo

  V sezóně 1982/1983 se VCHZ Pardubice, tehdy účastník třetí nejvyšší soutěže, probojoval až do čtvrtfinále Českého poháru. Ve středu 17.11.1982 hostili "chemici" na stadionu Rudé hvězdy Pardubice na Dukle pražskou Spartu, která přivezla všechny své tehdejší hvězdy. Jak utkání probíhalo si přečtěte v dobovém komentáři novináře Bohuslava Jasanského, od něhož jsme si půjčili i titulek článku. 

  Stanislav Kocourek, jedna z pardubických legend

  Stanislav Kocourek, jedna z pardubických legend

  Pardubický fotbal měl v minulosti řadu hráčů, které lze označit za legendy. A jednou z nich je bezesporu pan Stanislav Kocourek. Ten sice začínal po vzoru svého otce v pražské Slavii, ale řadu sezón strávil v dresu VCHZ Pardubice a na východě Čech se mu zalíbilo natolik, že se zde natvalo usadil. Po skončení hráčské i trenérské kariéry na fotbal nezanevřel a je pravidelným návštěvníkem našich zápasů na Vinici.