identity

9. května 1968 přišla v Pardubicích na fotbal rekordní návštěva

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  53 let od 01.12.1968 - Z pardubického Gottwaldova (Letního) stadionu vysílala Československá televize přímý přenos prvoligového utkání VCHZ Pardubice - Dukla Banská Bystrica (2:0).

  9. května 1968 přišla v Pardubicích na fotbal rekordní návštěva

  9. května 1968 přišla v Pardubicích na fotbal rekordní návštěva

  Byl čtvrtek 9. května 1968 a ve druhé nejvyšší soutěži hostil VCHZ Pardubice tradičního rivala, celek Spartaku Hradec Králové. Domácím šlo o hodně a to nalákalo na tribuny rekordní počet diváků, nikdy předtím, ani potom, jich v Pardubicích fotbalovému utkání nepřihlíželo.

  VCHZ Pardubice, klub založený v roce 1925 v Semtíně, v sezóně 1967/1968 bojoval o postup do nejvyšší soutěže a v jarní části sezóny hostil hradeckého soupeře v domácím prostředí. Protože se tušilo, že o zápas bude velký zájem, rozhodlo se vedení klubu nesehrát ho na tradičním místě, na Gottwaldově (Letním) stadionu, jako místo utkání byl zvolen stadion Rudé hvězdy Pardubice na Dukle.

  A tah to byl prozíravý, na utkání, které mělo výkop v 16:30 hod., dorazilo 18.000 diváků! A to je dodnes největší návštěva na fotbalovém utkání v Pardubicích. Tribuny byly doslova našlapané, což můžete vidět na snímcích, které jsou z tohoto konkrétního duelu. Fanoušci domácích odcházeli domů spokojeni, protože "Semtín" vyhrál 2:0 a udržel si naději na postup do 1. ligy. Tu nakonec proměnil a po skončení sezóny se posunul mezi elitu.  

  Program k utkání Pardubice - Hradec Králové - 1968

   Časopis Naše kopaná, který plnil roli zápasového bulletinu, tento je ke zmíněnému utkání

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page