identity

Když Hradečák bojuje v pardubickém dresu

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  68 let od 30.01.1954 - Ve Svítkově otevřen fotbalový stadion se 400 metrů dlouhým atletickým oválem. Byl otevřen plochodrážním závodem.

  Když Hradečák bojuje v pardubickém dresu

  Když Hradečák bojuje v pardubickém dresu

  Dnes se podíváme na jeden "retro" rozhovor. Jde o interview s obráncem FK Pardubice Davidem Přibylem z jara roku 2012, tedy z doby, kdy tento klub bojoval v ČFL o postup do druhé nejvyšší soutěže. Toto povídání se objevilo v bulletinu k jednomu z jarních utkání ve třetí nejvyšší soutěži.

  Že rivalita mezi Hradcem Králové a Pardubicemi je velká? Možná, ale v FK Pardubice to tak úplně neplatí, alespoň ne u prvního týmu. David Přibyl, jedna z opor týmu, je jako hradecký odchovanec toho důkazem a sám říká, že ani přátelé z rodného města si kvůli tomu na něj neukazují prstem. David Přibyl je v současnosti oporou zadních řad pardubického klubu a trenér Svědík se bez něj prakticky neobejde. Pravá strana obrany je zkrátka jeho. Není to ale tak, že by byl použitelný jen pro tento post. "Kromě brankáře a útočníka jsem si zahrál všude, i když je pravda, že v dospělých hraji už jen kraj obrany, nebo stopera," vysvětluje 26 letý hráč.

  S fotbalem začal v rodném Hradci Králové v šesti letech, v klubu prošel všemi věkovými kategoriemi a pokaždé v nich hrál nejvyšší soutěže. Z dorostu později přešel do B-týmu, kde došlo k prvnímu propojení se současným působením v pardubickém klubu. "Tehdy B-tým trénoval trenér Šmarda a s ním Martin Svědík, náš současný kouč. A zatímco v dorostu jsem moc šancí nedostával, po přechodu dospělých jsem jí dostal a po roce jsem šel už do hradeckého A-týmu," vzpomíná na toto období v dobrém.

  Přibyl si odskočil na půlroční hostování do Náchoda a po návratu se aktivně podílel na úspěchu hradeckého fotbalu, který z něj vlastně těží dodnes - postupu do Gambrinus ligy. "Postupový rok byl parádní a nám se dařilo," vzpomíná na sezónu 2009/2010. Jenže krátce poté, co tým poskočil mezi elitu, Přibyl řady týmu opustil. "Věděl jsem, že bych nedostával tolik šancí, takže jsem raději odešel. Zavolal mi v té době už pardubický trenér Svědík a rychle jsme se domluvili." 

  S příchodem do Pardubic neměl problém, navíc některé tváře v týmu znal. „S Davidem Hudcem jsme hráli v Náchodě, v Hradci jsem poznal i Petra Kudrnu." Nejkurióznější však bylo setkání s asistentem trenéra Jiřím Pospíšilem. "Toho jsem samozřejmě také znal, protože jsme svého času spolu v Hradci bojovali o místo v sestavě,“ směje se Přibyl s odstupem této vzpomínce. A kanály kvůli přestupu k „perníkářům“ doma chodit nemusí. "Ne, nic takového, ve fotbalu nejsem ani zdaleka první hráč, který takto přešel, mezi oběma městy putují fotbalisté oběma směry docela často."

  Letos byl cílem pardubických fotbalistů postup do 2. ligy, ale soutěži v této sezóně kralovala sousední Chrudim, přesto FK Pardubice drží pár kol před koncem velmi dobré druhé místo. I David Přibyl lituje, že jeho tým na prvenství letos nedosáhl. "Samozřejmě že by mě lákalo ještě jednou si zahrát 2. ligu. Určitě by to chtělo postoupit i kvůli tomu, aby se v tak velkém městě hrála vyšší soutěž," přemýšlí už o další sezóně.

  (květen 2012)

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page