identity

Našla se kronika Slovanu Pardubice…

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  68 let od 30.01.1954 - Ve Svítkově otevřen fotbalový stadion se 400 metrů dlouhým atletickým oválem. Byl otevřen plochodrážním závodem.

  Našla se kronika Slovanu Pardubice…

  Našla se kronika Slovanu Pardubice…

  V rámci pátrání po historii (nejen) pardubického fotbalu jsou klubové kroniky poslova pokladem a studnicí informací. Proto vždy potěší, když se podaří získat nový kousek - byť je to formou zápůjčky.

  Zapůjčenou jsem měl v červnu 2016 i kroniku klubu Slovan Pardubice. Tento klub, založený již roku 1920, skončil svou činnost v roce 2011, kdy jeho seniorský A-tým bojoval v divizi, ale pro finanční potíže ani nedohrál soutěžní ročník

  Kronika, která se mi dostala do rukou, se v nich ocitla díky aktivitě Radovana Brože, průkopníka skládání fotbalové historie v Pardubicích. Zapůjčil mi ji na několik dnů, když ji získal prostřednictvím jednoho z pamětníků. Co je obsahem kroniky? Začala být tvořena až v roce 1960, snažila se ohlédnout za minulým obdobím i dávnou historií klubu a mapovala další roky činnosti klubu. Informace, některé z nich velmi zajímavé, v ní končí v roce 1973.

  Pro zájemce, kteří chtějí vidět stav kroniky, bylo připravené krátké video. Kronika sice vypadá objemně, nicméně je popsána cca z 10% - text má necelých 50 stran. Pro možnost dalšího studia byla většina jejích stran digitalizována.

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page