identity

Když se Tomáš Prorok loučil s FK Pardubice

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  68 let od 30.01.1954 - Ve Svítkově otevřen fotbalový stadion se 400 metrů dlouhým atletickým oválem. Byl otevřen plochodrážním závodem.

  Když se Tomáš Prorok loučil s FK Pardubice

  Když se Tomáš Prorok loučil s FK Pardubice

  V listopadu 2012 se s dresem FK Pardubice loučil Tomáš Prorok, řízný obránce a kovaný Pardubák. Tento rozhovor s ním přinesla regionální MF Dnes.

  S fotbalem začínal v pěti letech v Pardubicích, kde se snažil navázat na úspěchy svého otce, který za Pardubice nastupoval v 1. lize v sezoně 1968/69. A právě jeho otec byl po zápase prvním gratulantem. "Jen ho pěkně vychvalte," poradil nám novinářům lehce dojatý Prorok starší.

  Jak jste si užil poslední domácí zápas?
  Vím, že fotbalovému oku ten náš výkon asi moc nelahodil, ale jsou to tři body a jsem rád, že jsem se rozloučil vítězstvím. Kluci mají do jarních bojů o něco lepší pozici.

  Myslel jste na to, že hrajete v Pardubicích poslední utkání?
  Ne, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel, soustředil jsem se jen na zápas. Pak přišel do hry jejich dvoumetrový útočník a já jsem se soustředil na to, abychom to nějak ustáli. Jsem rád, že jsme poslední zápas doma takhle dobře zvládli, protože se nám tu výsledkově jinak moc nedařilo.

  Takže zatím žádná nostalgie?
  Já si to zatím asi úplně neuvědomuji. Dělám to pravidelně 28 roků a najednou bude konec, tak si to asi uvědomím až s odstupem času.

  Jaký je vlastně důvod odchodu?
  Druhá liga už má opravdu vysokou úroveň, skloubit to se zaměstnáním a rodinou je opravdu na hraně. Navíc na jaře už bych nebyl schopen udělat vše, co je potřeba, a proto radši chci odejít se vzpřímenou hlavou.

  Nebudete toho litovat?
  Já už jsem se v 18 letech vzdal vrcholového fotbalu tady v Pardubicích, šel jsem jinou cestou a teď mě to jako by doběhlo a já jsem rád, že jsem si to ještě mohl vyzkoušet.

  Co vlastně děláte v občanském zaměstnání?
  Dělám ve stavební firmě stavbyvedoucího. Není to ani tolik o fyzické, ale hlavně o psychické námaze. Když potom přijdu z práce vyšťavenej, tak jít na trénink, kde musíte makat na 110 procent, tak to není ideální. Hodně dlouho jsem to zvažoval, už tu třetí ligu jsem řešil. Ve druhé lize jsem potom chtěl zkusit alespoň půlrok, abych věděl jestli na to mám.

  Pozn. red: Článek byl tvořen k poslednímu utkání Tomáše Proroka na domácím trávníku. K definitivně poslednímu utkání nastoupil 18.11.2012 ve vršovickém Dolíčku, klub k této příležitosti připravil toto video.

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page