identity

Zápasové bulletiny z roku 1968

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  91 let od 04.06.1931 - Konal se na Letním stadionu první fotbalový zápas: ČSR - Maďarsko o Středoevropský pohár amatérů

  Zápasové bulletiny z roku 1968

  Zápasové bulletiny z roku 1968

  Tiskoviny k fotbalovým utkáním mají dlouhou historii a Pardubice nejsou výjimkou. Bulletiny vycházely i ve třicátých letech po postupu SK Pardubice do ligy a o 30 let později v tradici pokračoval ligový pardubický celek VCHZ.

  Celek VCHZ vydával v šedesátých letech (i na začátku let sedmdesátých) obsahově velmi kvalitní klubový časopis Naše kopaná, který, jak se píše v jeho záhlaví, vycházel pod patronací závodního časopisu Východočeský chemik. Měl rozsah 4 stran a byl distribuovaný v ceně 50 haléřů jako to, co dnes nazýváme zápasový bulletin.

  Odpovědným redaktorem (alespoň pokud hovoříme o roku 1968, kdy VCHZ postoupil do 1. ligy) byl Jan Herynek a vydávala ho Propagační komice oddílu kopané VCHZ Pardubice. Jen pro zajímavost, časopis byl tištěný na novinovém papíru (i sazba byla "novinového" stylu), tisklo se v Olomouci.

  Nejvíc ale odhalí praktická ukázka a tak nabízíme k prolistování dvě čísla časopisu z roku 1968 - a obě jsou velmi zajímavá. To první bylo vydané v květnu toho roku k derby proti Hradci Králové, které se hrálo na dnešním atletickém stadionu na Dukle a které sledovalo rekordních 18.000 diváků (článek zde). Druhé pak vyšlo při příležitosti prvního ligového utkání VCHZ po postupu do nejvyšší soutěže…

  OBA ČASOPISY JE MOŽNÉ OTEVŘÍT V NOVÉM OKNĚ ZDE

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page