identity

Vedení FK AS k odchodu do Sokolova

 • Komentuj
 • Tiskni
Zavřít
  KALENDÁRIUM

  91 let od 04.06.1931 - Konal se na Letním stadionu první fotbalový zápas: ČSR - Maďarsko o Středoevropský pohár amatérů

  Vedení FK AS k odchodu do Sokolova

  Vedení FK AS k odchodu do Sokolova

  V létě roku 2006 zastihla pardubický fotbal nemilá zpráva. Druholigový celek FK AS Pardubice se rozhodl ukončit své účinkování ve 2. lize a podstoupil práva na účast v soutěži Sokolovu. Důvody tehdy rozebíral regionální tisk.

  Toto je informace z tehdejšího regionálního tisku:

  Druholigový fotbalový tým FK AS je před stěhováním do Sokolova

  Při nedělním závěrečném utkání s Vítkovicemi vydalo vedení pardubického klubu následující vyjádření:

  „Fotbal v Pardubicích bojuje již šestým rokem o přízeň magistrátu. Není to pouze o přímé finanční podpoře, kterou radnice mnohokrát přislíbila, ale o celkovém postoji k tomuto sportu číslo jedna ve světě. Celkový postoj pro nás znamená především vyřešení dlouhodobého problému kolem Letního stadionu. FK AS zde hraje na základě nájemní smlouvy a sám klub nemůže provádět žádné úpravy a rekonstrukce. Pouze údržbu, což je pro město zajímavé!

  Stojíme nyní před velkým rozhodnutím. Hrajeme na Letním stadionu na výjimku z výjimky od ČMFS. Ta nyní končí. Co bude dál? Město zimní nutnou přestavbu převážně vnitřních prostor a úprav pro diváky přesunulo na jaro 2006. Liga nám končí a z firmy, která má stadion přestavovat, se tady nebyl ještě nikdo podívat, natož něco předělávat. Pro licenční řízení pro sezónu 2006/2007 je stadion jednou z podmínek. Licence podána, leč bohužel bez splněné podmínky a do 15. června těžko něco předěláme.

  Pronajímat si stadion v Hradci Králové nebo v Jihlavě je pro nás potupa. Hrát doma znamená neobdržení licence a pád do nižší soutěže. Proto je uzavřena opční smlouva se Sokolovem, který má o soutěž a hráče zájem. Nejde o prodej klubu do jiného města. V Pardubicích by zůstala mládežnická základna, kterou chce město podporovat, a rezerva hrající divizi. Město chce stadion postupně zrenovovat podle požadavků ČMFS a následně přivést ligový fotbal zpět.“

  Zobrazit First article

  Komentáře

  Story Page